برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی(سوالات متداول)

برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی مشهد

مدت زمان تخمینی مطالعه: 6 دقیقه

داشتن اندامی  جذاب و زیبا برای خیلی از افراد جزو آرزوهای بزرگ محسوب می شود. این روزها خانم ها برای اینکه شکمی شل و آویزان ویا پهلوهایی با چربی‌ های سر سخت و مقاوم در برابر لاغری نداشته باشند راه های مختلفی را امتحان می کنند تا دچار برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی نشوند.

علت های مختلفی باعث به جود آمدن اندامی نازیبا می شود که می توان به سبک زندگی ماشینی و کم تحرکی و مصرف غذاهای پرچرب و فست فود ها  اشاره نمود. که البته نباید  نقش وراثت و ژنتیک  را در به وجود آمدن شکم و پهلوهای آویزان دست کم گرفت.

برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی مشهد
افتادگی ها با عمل ابدومینوپلاستی کاملا برطرف می شود

در میان عمل های زیبایی بسیاری که برای از بین بردن چربی شکمی کاربرد دارند یک تکنیک طرفداران زیادی پیدا کرده است که نام آن ابدومینوپلاستی (Abdominoplasty) یا تامی تاک (Tummy Tuck) می باشد. بسیاری از زیباجویانی که قصد دارند این عمل زیبایی را انجام دهند با این سوال مواجه می شوند که آیا این جراحی زیبایی بعد از مدتی برمی گردد ؟ و یا اینکه به چه علتی بعد از ابدومینوپلاستی، شکم و پهلوها بر می گردند ؟

چقدر بعد از عمل زیبایی، برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی صورت می گیرد؟

در این عمل زیبایی با برش پوست شکم، چربی ‌های انباشه شده خارج می گردد و شکم تخت و صاف می ‌شود. هدف اصلی از این جراحی، شکمی لاغرتر، صاف‌تر، بدون افتادگی می باشد..

یک شایعه بزرگ بین افرادی که اضافه وزن دارند این می باشد که این نوع عمل زیبایی می تواند به لاغری کمک کند اما لازم است بدانید که هدف این عمل زیبایی کاهش وزن نمی باشد و فقط برای برطرف نمودن افتادگی های شکم و پهلوها که به اصطلاح آویزان شده اند مورد استفاده قرار می گیرند. بهتر است افرادی که این نوع عمل زیبایی را انجام داده اند برای ماندگاری بیشتر حتما یک رژیم غذایی و ورزش مناسب را در برنامه زندگی خود قرار دهند که در صورت اصولی انجام دادن این موارد می توان تا سال ها از نتیجه جراحی خود لذت ببرند.

بهترین جراح ابدومینوپلاستی مشهد
خوردن سبزیجات بعد از عمل ابدومینوپلاستی خیلی مفید است

زیباجویان با ورزش کردن می توانند باعث سفت شدن ماهیچه های شکم خود شوند که به این افراد توصیه می‌ گردد تا ۵ روز در هفته و حداقل روزی ۳۰ الی ۴۵ دقیقه را به ورزش اختصاص دهند.

علاوه بر انجام فعالیت های ورزشی، رعایت رژیم غذایی مناسب که شامل پروتئین، مغز دانه‌ ها، لبنیات کم ‌چرب، میوه و سبزیجات تازه باشد می تواند باعث ماندگاری بالای نتیجه جراحی شود.

آیا نتایج پس از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی (Abdominoplasty) باز خواهد گشت؟

ثابت نگه داشتن وزن بعد از جراحی و حفظ سلامت بدن از مهم ترین راه های حفظ نتایج عمل ابدومینوپلاستی می باشد.

سلول های چربی در افراد بسیار چاق طبق آخرین تحقیقات صورت گرفته حاوی هورمونی می باشند که موجب افزایش اشتها در این افراد می شود؛ که این یعنی هر چه میزان بافت چربی در بدن بیشتر باشد اشتهای فرد نیز بیشتر می باشد از این رو با توجه به نوع جراحی و حذف عمده چربی های ناحیه شکم بیماران این افراد احساس گرسنگی کمتری را نسبت به قبل تجربه می کنند و رفته رفته پرخوری در آنها کاهش می یابد. ولی به صورت کلی درصد دائمی بودن نتایج عمل Abdominoplasty به خود بیمار به شدت وابسته است.

عمل زیبایی ابدومینوپلاستی مشهد
نمونه کار واقعی ابدومینوپلاستی

عوامل موثر بر برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی:

  • عدم کنترل و درمان بیماری‌های قلبی و عروقی
  • بارداری مجدد در بانوان
  • تغذیه و رژیم غذایی ناسالم
  • سبک زندگی منفعل و بدون نشاط و تحرک کافی
جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی
ترسیم خطوط در نواحی که افتادگی صورت گرفته است

آیا نتیجه عمل ابدومینوپلاستی برگشت پذیر است ؟

خیر ؛ به دلیل عدم تکثیر سلول های چربی پس از دوران بلوغ ، به جرات می توان گفت که نتایج این جراحی در صورت ثبات وزن بیمار به هیچ عنوان بازگشت پذیر نمی باشد.

سوالات متداول برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی:

برای دریافت عکس های عمل به دلایل احترام به حقوق زیباجویان به دایرکت اینستاگرام جراحی زیبایی هیراد مراجعه کنید.

تماشای هزاران فیلم و عکس در اینستاگرام

فرم دریافت مشاوره آنلاین و انجام عمل زیبایی:

درخواست مشاوره

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

منبع:

جراحی زیبایی هیراد ، plasticsurgery

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا