طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی به همراه مراقبها

عمل زیبایی لیفت سینه

مدت زمان تخمینی مطالعه: 7 دقیقه

عمل ماموپلاستی نوعی از عمل زیبایی-درمانی سینه می باشد که در آن به تغییر و ترمیم سایز سینه پرداخته می شود. عمل ماموپلاستی از جمله جراحی های حساسی به حساب می آید که نیاز به مراقبت های خاصی دارد. توجه به این مراقبت ها در نهایت منجر به داشتن سینه هایی ایده آل و مطابق دلخواه ما می شود. طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی بسیار حیاتی می باشد و رعایت آن برای تمام افراد متقاضی جراحی ماموپلاستی حیاتی می باشد.

طرز خوابیدن بعد از ماموپلاستی مشهد
طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی

متقاضیانی که جراحی عمل ماموپلاستی انجام می دهند، باید به صورتی بخوابند که هیچگونه فشاری روی سینه هایشان وارد نشود. چون خوابیدن به روش نادرست باعث می شود که  عوارضی خطرناک رخ دهد که این عوارض یا جبران ناپذیر می باشند و یا جراحی مجدد سینه را ضرورری می کنند. بعضی از عوارض احتمالی عبارتند از:

 • تغییر شکل سینه ها
 • به هم ریختن تقارن سینه ها
 • افزایش تورم
 • طولانی شدن دوره نقاهت

بهترین طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی:

بدن ما بسیاری از اقدامات درمانی خود را در زمان خواب انجام می دهد. به همین علت مهم است که به خواب خوب شب خود بسیار اهمیت دهید. پس از جراحی، به احتمال زیاد : استرس، خستگی و درد را تجربه خواهید نمود، که این امری طبیعی می باشد. یکی از بهترین اقدامات برای اینکه راحت به خواب بروید این است که  از مصرف نوشیدنی‌ ها و غذاهای کافئین‌ دار مانند قهوه، چای و نوشابه‌ های گازدار در شب قبل از خواب خودداری کنید.

خوابیدن به پشت و روی کمر، بهترین نوع خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی می باشد. در زمان خواب بهتر است با قرار دادن بالش زیر سر و کتف، سینه ها را کمی بالاتر از بدن نگه دارید. چون این اقدام شما باعث کاهش تورم می شود و گردش خون را بهبود می دهد.

برای خودداری از حرکات اضافی زمان خواب، خوب است اطراف بدن را با چندین بالش محفوظ نگه دارید. یک بالش زیر هر بازو قرار دهید تا بدن خود را از یک طرف به سمت دیگر تکان ندهد، یک بالش زیر زانوها قرار دهید تا پشت خود را در یک راستا نگه دارید. قرار دادن سر کمی بالاتر از بدن زمان خواب باعث می شود شما به صورت همزمان به همه اهداف خود برسید.

قیمت عمل کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی در مشهد
درست خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی خیلی حیاتیه

الف: داشتن دو یا سه بالش که گردن شما را نگه می‌دارد باعث می شود که غلت زدن به پهلو یا شکم در هنگام استراحت خیلی سخت شود که این امر به شدت روی روند بهبودی شما تاثرگذار است.

ب: احساس بهتری در زمان خواب می توانید تجربه کنید.

اگر به شکم یا به پهلو می‌خوابید، خوب است یک هفته یا بیشتر قبل از جراحی «تمرین» خوابیدن به پشت را تمرین کنید. که همین باعث می شود شما بعد عمل تجربه ی خیلی بهتری را داشته باشید.

طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی را تا چه زمانی باید رعایت کنیم؟

چهار تا شش هفته بعد از عمل مهم می باشد. بعد از گذشت این مدت و گذراندن مراحل بهبودی اولیه، می توان رو به پهلوها خوابید. خوابیدن به شکل طبیعی بعد از عمل ماموپلاستی نیز پس از رسیدن به بهبودی کامل امکان پذیر می باشد.

به زبان ساده، خوابیدن به پشت، سینه های شما را در حالت بهتری برای بهبودی قرار می دهد. بنابراین پیشنهاد می شود این حالت را حداقل تا 6 هفته پس از عمل حفظ کنید.

آیا موقع خوابیدن باید از سوتین ماموپلاستی استفاده کنیم؟

مهم است بدانید که استفاده از سوتین طبی مخصوص بعد از جراحی ماموپلاستی در زمان خواب ضروری و حیاتی می باشد. این سوتین ها فرم سینه را ثابت نگه می دارد و از سینه ها در برابر فشار و ضربه محافظت می کنند، که همین امر باعث تسریع در روند بهبودی ضخم ها می شود.

 طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی + استفاده از سوتین های طبی معجزه میکند.

چه زمانی بعد از عمل ماموپلاستی می توان بدون سوتین خوابید؟

سیستم بدنی هر فرد طول دوره بهبودی آن را تعیین می کند که بدین معنا می باشد که این زمان کاملا متغیر می باشد.

به صورت کلی به مدت 3 ماه پس از جراحی، باید سوتین طبی خود را بپوشید (حتی زمان خواب). که این زمان بسته به توصیه پزشک متغیر می باشد.

چه مدت بعد از عمل ماموپلاستی می توان روی شکم خوابید؟

حداقل 4 تا 6 هفته.

سایر توصیه های مراقبتی برای عمل ماموپلاستی به جز طرز خوابیدن بعد از ماموپلاستی:

 • احتمال دارد چند ماه، سینه هایتان درد های ناگهانی (تیر بکشد) داشته باشد که به مرور کاهش می یابد.
 • سینه هایتان متورم می شود و امکان دارد نوک پستان هایتان بری مدت کوتاهی بی حس شود یا حس آن ها کاهش یابد.
 • تورم و کبودی تقریبا تا ۶ هفته وجود دارد و به مرور کاهش می یابد، اما ممکن است بین ۶ تا ۱۲ ماه زمان ببرد تا محدوده ی ضخم و شکل سینه ها ترمیم صورت گیرد.
 • مقداری ترشح بعد از عمل ماموپلاستی عادی است.
 • قبل و بعد عمل از مکمل های غذایی و دارویی استفاده نکنید، و درصورت نیاز با جراح خود مشورت کنید.
 • بلافاصله پس از عمل از گن های مربوطه استفاده نمایید تا وزن پستان ها به روی زخم ها نیفتد.
 • از رانندگی حداقل به مدت دو هفته خودداری کنید و تا زمانی می توانید مجدد رانندگی کنید که بتوانید در صورت نیاز توقف اضطراری داشته باشید.
 • از انجام دادن حرکت های ورزش مانند تی آر ایکس، دویدن و ایروبیک حداقل تا شش هفته خودداری کنید.
 • تا بهبودی نسبی از داشتن رابطه جنسی اجتناب فرمایید؛ چون تحریک جنسی می تواند باعث تورم بیشتر سینه ها شود.
 • حدود شش هفته از هرگونه لمس و برخورد با سینه ها اجتناب گردد.
بهترین جراح (دکتر) ماموپلاستی در مشهد
حس خوب بعد از عمل ماموپلاستی

جمع بندی:

بعد از عمل ماموپلاستی (Mammoplasty)، خیلی از زنان به سختی می خوابند، به ویژه اگر عادت به خوابیدن روی شکم داشته باشند به همین خاطر طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی بسیار حیاتی می باشد. طبق پیشنهاد بهترین جراح ماموپلاستی در مشهد تا چند هفته پس از عمل باید از خوابیدن بر روی شکم اجتناب کنید و به پشت بخوابید. به خصوص در چند هفته اول پس از عمل، خوابیدن به پشت، در حالی که معمولاً از سوتین جراحی استفاده می‌شود، به سینه ‌ها اجازه می‌دهد تا در وضعیت راحت‌ تر و مطلوب‌ تری به شرایط ایده آل برسند. خوابیدن روی شکم یا پهلو امکان دارد به سینه‌ ها، از جمله پروتز سینه، فشار وارد کند.

برای دریافت عکس های عمل به دلایل احترام به حقوق زیباجویان به دایرکت اینستاگرام جراحی زیبایی هیراد مراجعه کنید.

تماشای هزاران فیلم و عکس در اینستاگرام

فرم دریافت مشاوره آنلاین و انجام عمل زیبایی:

درخواست مشاوره

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

منبع:

جراحی زیبایی هیراد ، wikipedia

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا