آمبولی چیست ؟! چرا نباید در عمل زیبایی مشهد از آمبولی بترسیم؟

عمل زیبایی مشهد

مدت زمان تخمینی مطالعه: 5 دقیقه

آمبولی به معنی حرکت ماده‌ای در جریان خون  که حال یا به صورت  جامد یا گاز  می باشد. انواع مختلفی دارد مثل: آمبولی لخته، چربی و هوا اشاره نمود. اما شایعترین آمبولی، مربوط به حرکت لخته‌خون از نقطه‌ای به نقطه دیگر می باشد که معمولا از وریدهای پاها شکل می گیرد و در ریه مسیر شریانها را مسدود می کند. با بسته شدن شریانهای ریوی، اختلال تنفسی اتفاق می افتد که شدت آن بستگی به حجم لخته و شریانی دارد که مسدود شده است.هر بیماری‌ای که باعث محدودیت حرکتی شود  باعث ایجاد لخته در وریدهای اندامها شده و این لخته ممکن است به آمبولی ریوی ختم شود که درصد رخ دادن این اتفاق در جراحی های زیبایی (عمل زیبایی مشهد) خیلی نادر است.

برای افرادی که مشکل حرکتی در اندامها، اضافه وزن یا اختلال انعقادی زمینه ای دارند، افراد مسن و بیماران قلبی بیشتر از بقیه در معرض خطرند.

بهترین دکتر جراح پیکرتراشی در مشهد کیست ؟
آمبولی

چگونه می توان از آمبولی ریه عمل زیبایی مشهد جلوگیری کرد؟

بهترین راه برای جلوگیری از PE یا آمبولی ریه تلاش برای جلوگیری از تشکیل لخته های خون در عمق رگ های می باشد. اگر بعد از یک عمل جراحی یا بیماری مدت زمان زیادی را در استراحت به سر برده اید یا یک پرواز طولانی داشته اید، این کار می تواند چالش برانگیز باشد. در ادامه با مواردی که در زیر به آن اشاره می کنیم می توان از آمبولی جلوگیری نمود:

استفاده از رقیق کننده‌های خون در عمل زیبایی مشهد:

جراحان از آن ها با نام ضد انعقاد یاد می کنند. این رقیق کننده ها از ایجاد لخته در خون جلوگیری می کنند. جراح شما ممکن است در شرایطی که در بیمارستان برای عمل جراحی بستری هستید، آن ها را برای شما پیشنهاد دهد. همچنین امکان دارد پس از ترخیص هم در خانه هم مدتی این داروها را توصیه کنند که مصرف نمایید.

استفاده از جوراب‌های فشاری بعد عمل زیبایی مشهد :

جوراب های بلندی هستند که پاهای شما را تحت فشار قرار می دهد. این فشار مازاد به حرکت خون از طریق رگ ها و عضلات پا کمک می کند. امکان دارد دکتر شما بعد از عمل زیبایی پیشنهاد دهد که مدتی از این جوراب ها استفاده نمایید.

 ورزش کردن بعد جراحی زیبایی:

پس از یک بستری طولانی مدت در بیمارستان یا بیماری که مدت زیادی  در بستر استراحت می کند بیمار  باید از رختخواب خارج شود و پیاده روی کند. چون این کار باعث می شود خون در پاهای شما در جریا ن باشد و  خون لخته نشود.

حرکات کششی در زمان سفر :

اگر یک پرواز طولانی دارید، تلاش کنید هر چند ساعت یک بار پیاده روی کنید. اگر امکان ایستادن ندارید، انگشتان پا را با کشیدن انگشتان به سمت خود خم کنید:

1 ـ با یک دست پای خود را به سمت بالا و سینه خود بکشید.

2ـ بخش پایینی یک پا را با دست دیگرتان بگیرید.

3ـ این حالت را به مدت ۱۵ ثانیه حفظ کنید و سپس آن را با پای دیگر امتحان کنید. این کار را حداکثر ۱۰ بار در ساعت انجام دهید.

4ـ اگر مسافت طولانی رانندگی می کنید، هر یک ساعت توقف کنید و پاها را دراز کنید.

5ـ حتماً مایعات اضافی بنوشید تا رطوبت کافی به بدنتان برسد.

پیکرتراشی با لیپوماتیک در مشهد
آمبولی ریه

سبک زندگی‌تان را تغییر دهید:

سیگار نکشید، پاهایتان را روی هم نیندازید، لباس‌های تنگ و چسبان نپوشید، اگر اضافه وزن دارید، همین حالا کاهش وزن را شروع کنی و دوبار در روز به‌ مدت ۳۰ دقیقه پاهای‌ خود را بالا نگه دارید.

درصورتی که موارد بالا را رعایت فرمایید می توانید در عمل های زیبایی مشهد دچار آمبولی نشوید.

در ادامه می خواهیم در مورد جدیدترین دستگاه ضد آمبولی یا پمپ DVT  فیلم ببینیم که چطور باعث کاهش ریسک آمبولی عمل زیبایی مشهد می شود.

 حالا چیزی که شما باید در نظر داشته باشید این هست که درصد  آمبولی عمل زیبایی مشهد با پیشرفت تجهیزات پزشکی خیلی خیلی پایین هست
و به خاطر بسپارید که آمبولی در همه ی عمل های جراحی ممکن است اتفاق بیوفتد و فقط مختص عمل های پیکرتراشی نمی باشد حتی مثلا برای عمل آپاندیس این اتفاق رخ می دهد.

برای دریافت عکس های عمل به دلایل احترام به حقوق زیباجویان به دایرکت اینستاگرام جراحی زیبایی هیراد مراجعه کنید.

تماشای هزاران فیلم و عکس در اینستاگرام

فرم دریافت مشاوره آنلاین و انجام عمل زیبایی:

درخواست مشاوره

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

منبع:

جراحی زیبایی هیراد ، rochester

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا